sobota, 4 maja 2019

Zmiany w pielęgnacji, które wyszły mi na dobre

Zmiany w życiu są potrzebne. Nie zawsze wszystkie sa dobre, ale warto je podejmować W przypadku pielęgnacji mam wrażenie, że to pole minowe, a efekty widzimy dopiero z czasem. Dzisiaj post o zmianach, które jak się okazało przyniosły mi wiele pozytywnych efektów, zapraszam!Wycieranie twarzy ręcznikiem papierowym

Nie macie nawet pojęcia ile ta mała zmiana zaoszczędziła mi wyprysków i tym podobnych nieprzyjemności na twarzy. Kiedyś miałam ręcznik do wszystkiego, potem osobny do twarzy, ale jak się okazało, nadal było to złe podejście. Wypryski pojawiały się i znikały na twarzy, tak było w kółko. Szukałam przyczyny, ale bardzo ciężko było ją namierzyć. Dzięki kanałowi MishOn znalazłam przyczynę problemu i jak na razie sprawdza się to w 100%. Moja twarz polubiła jednorazowe ręczniki papierowe. Mam wrażenie, że moja twarz jest po prostu czystsza.

Stosowanie kremów UV

Robie to od około 2 lat i widzę spora poprawę w kondycji mojej cery. Fakt, jestem blada, ale przyznam, że coś za coś. Jest to swego rodzaju poświęcenie, by walczyć z przedwczesnymi oznakami starzenia się. Jest to wybór, którego nie żałuje. Mam w planach kupić niedługo kolejny filtr z firmy Iwostin. Będę niedługo o nim pisać.

Pielęgnacja Anti Age 


Jestem coraz bardziej zdania, zdania, że nigdy nie jest za wcześnie na rozpoczęcie pielęgnacji Anti Age. Każda skóra jest inna, ma inne wymagania. Niestety u mnie zmarszczki pierwsze zaczęły się pojawiać już w wieku 17 lat ! Nie słuchajcie telewizji, koleżanek, słuchajcie swojej skóry, obserwujcie ją.  W jakiej jest kondycji, może jest odwodniona ? Może juz widać powoli pojawiająca się pierwszą zmarszczkę ? Obserwujcie i sami podejmujcie decyzje kiedy rozpocząć pielęgnacje Anti Age. Ja mam aktualnie 21 lat. Pielęgnacje Anti Age podjęłam rok temu. O efektach, kosmetykach jakie używam już niedługo.


Stosowanie Toniku

Uważam, że w świecie pielęgnacji jest to nadal niedoceniany kosmetyk. Sporo osób naprawdę go pomija uważając go cytując jedna osobę  za "drogą wodę". Warto interesować się różnymi etapami pielęgnacji, tonik również w niego wchodzi. Tak jak pisałam wcześniej tonik podtrzymuje ph skóry oraz oczyszcza skóre z codziennych zabrudzeń. Teraz na rynku jest dużo toników i tak naprawdę mają one o wiele więcej właściwości niż wcześniej.18 komentarzy:

 1. Wszystko to jest ważne. Tak samo tonik jest bardzo ważny w pielęgnacji, bez niego moźna sobie ładować co się chce, i tak nic nie da ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że moim problemem jest najczęściej zapominanie o filtrze..

  OdpowiedzUsuń
 3. Filtry stosuję tylko latem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cenne rady, cociaż mnie samej, tonik nie służy. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie trafiłaś jeszcze na odpowiedni. Tonik jest niezbędny w pielęgnacji.

   Usuń
 5. Często zapominam o filtrach niestety 😐

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze, gdy widzi się pozytywne skutki wprowadzonych przez siebie zmian :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę zacząć wycierać twarz w ręcznik papierowy. Niestety wraca mi trądzik po 2 latach po zakończeniu Izotretynoiny. Wciąż szukam powodów, może ten minimalnie polepszy stan mojej cery :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj i daj znać, to naprawde sporo może zmienić :)

   Usuń
 8. Muszę przetestować kwestie ręczników papierowych!

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie tonik zmienił bardzo, bardzo dużo! Widzę różnicę jak go nie stosuję, więc sięgam po niego regularnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Małe zmiany dają duży efekt ;) Na razie nie używam jeszcze ręczników papierowych, bo to lekko mało ekologiczne, ale mam osobne do twarzy, które piorę w 60 stopniach i zmieniam co 2-3 dni. Polecam też częste zmienianie poszewek na poduszki, czyszczenia telefonu. Ja zaczęłam o to dbać kiedy pojawiły się wypryski :)
  O reszcie staram się pamiętać ^^

  OdpowiedzUsuń

Hej misiek! Cieszę się, ze tu jesteś ! Każdy konstruktywny komentarz powoduje uśmiech na mojej twarzy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Jeśli będę miała czas, z pewnością odwiedzę Twojego bloga i nie musisz zostawiać linku do niego, na pewno go znajdę ;)