niedziela, 18 sierpnia 2019

Jak poprawić swój angielski w kilku krokach ?

Angielski uważam za absolutną podstawę w tych czasach. Jest on obowiązkowy w większości zawodach na poziomie B2, a czasami nawet C1. Ponadto, niezbędny jest, gdzy chcemy gdzieś wyjechać oraz gdy nawet chcemy poszukać więcej informacji na dany temat w internecie. W języku angielskim znajdziemy wszystko w internecie, a  w polski? Niekoniecznie. Mimo, że uczymy sie tego języka  w szkołach, potem o nim zapominamy, dlatego dziś przedstawie wam kilka raz jak poprawić lub nie zapomnieć o angielskim w codzienności.Seriale

Nazwałabym to dominującą rozrywką wśród więksozści warstw społecznych. Seriale ogląda praktycznie kazdy. Czy to polskie czy anglojęzyczne, a teraz nawet hiszpańskie ? Staje się to już nieodłączna część naszej rzeczywistości. Czasami woli się obejrzec serial niz wyjsc ze znajomymi, co w sumie jest nawet troche smutne, ale zacytuje słynne słow "takie mamy czasy".
 Warto więc to wykorzystać. Seriale komediowe typu PrzyjacieleGotowe na wszystko, Sherlock, Simpsonowie i wiele innych. Warto zastanowić sie czy zamiast kolejnego odcinka Trudnych Spraw nie warto wziąc serial zagraniczny oraz poczuyć się angielskiego ? Na początku idzie to topornie, ale uwierzcie, ze potem będziecie rozumieć coraz więcej!

Pogramy/Show

Moim zdaniem jest to co innego i o wiele łatwiejszego. Ameryńskie Top Model, amerykanski Masterchef lub nawet Mam talent. Te show charakteryzują się naprawdę prostym słownictwem, a nawet jeśli nie jesteśmy pewni o co chodzi, to domyślimy się z kontekstu. O wiele przyjemniejsza i łatwiejsza forma uczenia sie języka na sam początek. Polecam przetestować. Od kiedy oglądam amerykański Master Chef lub Mam Talent naprawdę nie mam ochoty wracać do programów polskich. Zagraniczne po prostu sa lepiej zrobione, plus ćwiczę angielski ;)

Aplikacja Hello Talk

Żyjemy w czasach internetu, ale to juz wiecie ;) Żyjemy klikając i pisząc wiaodmości. Czemu, by tego nie wykorzystywać? Poznałam fajna apke, gdzie wpisujemy jakiego języka chcemy się uczyć i szukamy osoby, która np chce sie uczyć polskiego. Czasami, jeśli się zaangażujemy może roziwnąć się z tego fajna znajomość.

Załóż konto na Twitterze

Masz ulubiony serial lub lubisz sledzisz zagraniczna gwiazdę ? To jestes juz w domu! W sumie tak zaczynałam swoja przygodę na Twitterze, na prywatnym koncie. Pisałam o swoich ulubionych serialach często wchodząc w dyskusje z osobami z zza granicy. Potem udziela się juz w wiekszosci tematach i tak czas leci. Duzo się nauczyłam prowadząc moje konto na Twitterze w języku angielskim.

13 komentarzy:

 1. Po prostu trzeba otaczać się tym językiem :)Dodałabym jeszcze słuchanie piosenek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie, jak dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, tak samo dorośli osługując się z językiem, łatwiej go przyswoją. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne sposoby, o tej aplikacji nie słyszałam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Robię podobnie z hiszpańskim ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tak się uczę hiszpańskiego za pomocą seriali i filmów <3

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja dodam do tego osobę, z którą będziemy mogli rozmawiać w innym języku/pisać listy czy cokolwiek. Nic tak nie uczy jak to :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Seriale, filmy to klasyk. Chyba każdy już korzysta z tych form nauki języków. Za to nie wiem kto ogląda trudne sprawy :D. Masz jakieś stronki na których oglądasz mam talent itd? Ta apka wydaje się być fajna. Szukałam czegoś takiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie najlepszy sposób to właśnie oglądanie seriali albo czytanie książek (dla tych bardziej zaawansowanych). Ostatnio, wiele ulubionych programów oglądam z napisami i dzięki temu szybciej i sprawniej oswajam się z angielskim :)

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 9. Staram się jak najwięcej wyłapywać z filmów i seriali, a wyrażenia same później mi się nasuwają. Korzystam też z aplikacji na telefon :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W liceum uczyłam się niemieckiego i z tego języka zdawałam maturę. Angielski traktowałam wtedy bardzo po macoszemu. Mając takie proste podstawy ze szkoły douczyłam się angielskiego właśnie przez oglądanie seriali z napisami i angielskojęzycznych programów i analizowanie tekstów piosenek. Dziś posługuję się angielskim w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie zaczęłam oglądać sitcomy po angielsku, nie wszystko rozumiem ale tak jak piszesz, wychodzi z kontekstu. Z kontem na twitterze też dobry pomysł!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nauka na twitterze to jest dobra myśl, dzięki za pomysł :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, ze nie ma lepszego efektu w nauce jak rozmwa w danym języku, ale wiadomo nie każdy ma tą możliwość. Super pomysły i rady :)

  OdpowiedzUsuń

Hej misiek! Cieszę się, ze tu jesteś ! Każdy konstruktywny komentarz powoduje uśmiech na mojej twarzy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Jeśli będę miała czas, z pewnością odwiedzę Twojego bloga i nie musisz zostawiać linku do niego, na pewno go znajdę ;)