Hej kochani!
Lubicie dramy ;) Przyznam, że nie śledze dram na yt, ale w naszym kosmetycznym środowisku? Jak jakaś się pojawiła? Nie mogłam jej przegapić! Dużo spekulacji i wręcz oskrażeń leci wobec całkiem nowego youtubera tak zwanego Kacperka, który aktualnie zmienił nazwe konta na Okiem kosmetologa. Co się dokładnie dzieje? Zapraszam na ocene "dramy" moim okiem. Starałam się w tej sprawie nie popierać żadnej ze stron, a myśle, że warto przyjrzeć się samej tej sytuacji. Sytuacja to nie tylko sama drama, a dotyczy ona człowieka, który wypowiada się w kwestii samej pielęgnacji.Początkowo sama Kacpra oglądałam. Naprawdę czułam, że jest to przyjemny i miły koleś. Parę produktów z jego polecenia mam do dziś. Jest to Resibo żel do mycia twarzy, jak i krem pod oczy sensum mare. Z czasem jednak zaczęłam zauważać pewne nieścisłości. Złe omawianie składu (przekręcanie nazw, pomijanie konretnego składnika, złe użytkowanie w przypadku półproduktów). 

Później zaczęło się robić jeszcze dziwniej. Zakłamane dyplomy youtubera, a nawet podobno groźby do dziewczyn, które wytykały błędy chłopakowi i sprawy na policji. Ciężko mi uwierzyć, że dziewczyny z grupy Składy kosmetyków przestaną być niewiadomą! zmówiły się i są celowo przeciwko chłopakowi, ale sama staram się nie stawać po żadnej stronie. Sam Kacper w swoich filmach wydawał swego czasu oświadczenia, prezentacje dyplomu ukończenia danej uczelni oraz temat z policją. Jaka jednak jest prawda i kto tu naprawdę jest poszkodowany?


Jeśli jesteście zainteresowani rozwojem tej sytuacji zapraszam na grupę na facebooku oraz na kanał Kacpra. Warto poznać obie linie frontu, że tak to nazwe. Wydaje mi się też, że takie dramy powinny być przetrogą. Sami starajmy się poznać skład, jeśli jest dla nas istotny. Nie wierzmy ślepo w to co słyszymy i widzimy, a weryfikujmy informacje, szukajmy źródeł, bądźmy świadomymi konsumentami. Niestety dużo jest historii, gdzie nawet prawdziwi specjaliści zawodzą. Dużo jest niestety historii, gdzie sam dermatolog polecił złe kosmetyki, a stan cery pacjenta pogorszył się. Jeśli mamy trądzik szukajmy poleconych i sprawdzonych specjalistów, nie sugerujmy się jakimiś przypadkowymi ludźmi. Mamy szanse dzięki temu uniknąć tragedii na naszje twarzy.

7 komentarzy:

 1. Kocham dramy, w tę chętnie się wgłębię :D

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie dla mnie jak sie dzieci gryzą .... :(

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com/2020/07/lawendowe-love.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też odpadam przy bezsensownych sporach. Chyba im się nudzi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przykro, że uważasz to za bezsensowny spór. Koleś jest karany i na grupie, która obnaża jego kłamstwa jest wiele osób poszkodowanych... on ma prawomocne wyroki i to nie jeden...

   Usuń
 4. Dziękuję za jasna ocenę sytuacji, a nie kierowanie wyroków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mały update, jak pewnie wdziałaś Kacper został skazany w sprawie ze Skin79, ale również wyszły jego stare grzeszki. Cytat z artykułu na dzienniku śledczym:
  "Zniesławienie firmy to nie jedyny przestępczy wybryk YouTubera „Okiem Kosmetologa”. Kacper L. był już wcześniej karany za oszustwa!

  -Wobec Kacpra L. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze prowadził postępowanie odwoławcze odnośnie do następujących orzeczeń:
  wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim – wyrok łączny,
  wyroku Sądu Rejonowego w Zielonej Górze – wyrok skazujący za przestępstwa z art. 286§1 kk (oszustwo) – Sąd Okręgowy zaskarżony wyrok utrzymał w mocy,
  wyroku Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim- wyrok skazujący za przestępstwa z art. 286§1 kk (oszustwo) – Sąd Okręgowy zaskarżony wyrok utrzymał w mocy – poinfomiwała Diana Książek-Pęciak Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Zielonej Górze."
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kacper i jego wyroki. Ten ze skin79 jest nieprawomocny ale rzecznik prasowy sądu okręgowego w Zielonej Górze wspomniał o innych prawomocnych wyrokach.
  https://dzienniksledczy.pl/youtuber-kacper-l-skazany-za-znieslawienie-marki-kosmetycznej-to-nie-pierwszy-jego-wyrok/?fbclid=IwAR33ZANo0gVoYDoj7RGkMXqQZyFh4tCvrHurB3KAIEwY0jxGCv8RA3nQuW4
  Ten sam dziennik śledczy poszukuje informacji, być może ofiar Kacpra
  https://www.facebook.com/dzienniksledczy/posts/3538808249677949

  OdpowiedzUsuń

Hej misiek! Cieszę się, ze tu jesteś ! Każdy konstruktywny komentarz powoduje uśmiech na mojej twarzy i motywuje mnie do dalszej pracy.
Jeśli będę miała czas, z pewnością odwiedzę Twojego bloga i nie musisz zostawiać linku do niego, na pewno go znajdę ;)